укр / eng / pol

 
Драматурги проектів Центру Курбаса - переможці конкурсу «Євродрама»

Театральне життя триває, попри вимушене затишшя на театральних майданчиках. Центр Курбаса завжди був на передовій щодо популяризації сучасної драми в Україні і світі, зокрема через роботу у міжнародних мережах та участі наших авторів у конкурсах. Знакова подія року - оголошення результатів Міжнародного конкурсу «Євродрама» - європейської мережі театрального перекладу п’єс, рекомендованих для перекладу в 2020 році. Вибір журі конкурсу цього року - п'єси мовою оригіналу. Тексти були відібрані 290- ма членами 29-и мовних комітетів із 841-ти, поданих на конкурс у 2019-м році.

Тож вітаємо лауреатів цьогорічного конкурсу:

? «Це стається раптово» (It Happens Suddenly) by Олег Миколайчук-Низовець (Oleg Mykolaychuk-Nyzovetz)
? «Доки не розбився глечик» (Until the Pitcher Broke) by Ігор Юзюк (Igor Yuzuk)
? «Шедевр долі» (A Masterpiece of Fate) by Надія Симчич (Nadiia Symchych)
Всі результати конкурсу:http://eurodram.org/2020-selections/

Особливо приємно, що перше місце отримав наш колега з Центру Курбаса відомий письменник, драматург Олег Миколайчук-Низовець. Наступні два призових місця так само дісталися добре знаним в Україні драматургам Ігорю Юзюку та Надії Симчич, які неодноразово брали участь у багатьох видавничих та Інтернет-проектах Центру. Також до попереднього «шорт-листа» конкурсу українського комітету входили п’єси: Ольги Анненко, Олеся Барліга, Поліни Вишенської, Олександра Гавроша, Andy Iva, Лани Ра, Дмитра Тернового, Катерини Чепури, Володимира Чальчинського.
Ініціатором та організатором конкурсу виступив Театральний центр Дім Європи і Сходу в Парижі (Франція), який очолює Домінік Долм’є. До українського комітету входять фахівці з України, Польщі, Болгарії, Франції, США. Завдяки роботі організаторів і нашого комітету мережі Євродрама у 2019 була видана перша в історії антологія української драматургії «Від Чорнобиля до Криму» французькою мовою (9 сучасних п’єс, написаних українською, російською та татарською мовами). Українські тексти були представлені також у читках, виданнях і виставах у Польщі, Македонії, Туреччині, Португалії, Косово. Серед переможців конкурсу Євродрама минулих років також були драматурги-учасники проектів Центру Курбаса Неда Неждана, Олександр Вітер, Володимир Сердюк та інші.

Сподіваємось, що зазначені твори започаткують новий сплеск зацікавленості до сучасної драми та в подальшому отримуватимуть не тільки визнання на міжнародних конкурсах, але й матимуть численні сценічні втілення на театральних майданчиках. А поки щиро дякуємо організаторам і всім членам комітетів мережі Євродрама за роботу. Український / Ukrainian вибір 2019/2020.