укр / eng / pol

 



Hotel Exile - Stories Of Emigration (Art from Suitcases, Part 2)

«Hotel Exile - Stories Of Emigration» – це міжнародний мультикультурний мистецький проєкт, що розглядає тему вигнання, переслідування, еміграції та проживання за кордоном. Він присвячений мистецтву, що створюється в готелі/готелях під час мандрів/ переїздів/ переміщень та передбачає дослідження про зіткнення різних світів, культур, кордонів та їх вплив на людську свідомість.

Минуле і сучасне у проєкті поєднуються завдяки залученню до контексту творчих пошуків відомостей та згадок про творчі особистості, доля і творча вдача яких пов’язана з темами еміграції, втечі чи вигнання – Бруно Шульц (Львів, Україна), Владислав Шпільман (Польща), Еріх Марія Ремарк, Грет Палукка (Німеччина) та інші. Учасники вивчатимуть, який вплив спричинили еміграція і заслання на їх життя і творчість та використовуватимуть цю інформацію у власній художній роботі.

В ході роботи над проєктом ця ідея розроблятиметься на майстер-класах, де відібрані учасники:

– досліджують історії на тему митців та мистецтва під час подорожей, втечі, заслання;
– створюють власні художні тексти-історії про перебування за кордоном/ у вигнанні/ ізоляції (залежно від власного досвіду);
– взаємодіють між собою за допомогою соціальних мереж та спостерігають за впливом цих медіа на учасників проєкту;
– займаються театральною імпровізацією;
– демонструють перформанси та інші твори візуального мистецтва різних форм.

У проєкті вітається робота з мультимедіа та залучення якомога більшої кількості різних видів мистецтва. Кожен учасник вільний обирати бажану художню сферу. Це може бути література, театр, кіно, фотографія, перформанс, живопис, танці чи й власна «художня валіза», яку представляє митець.

До участі в проєкті залучається повнолітня творча молодь з трьох країн (Німеччини, Польщі, України) з різними культурними традиціями.

Проєкт має на меті навчити учасників будувати мистецькі діалоги та спілкуватися один з одним в контексті теми вигнання/ втечі/ ізоляції/ «культурного зіткнення» в новій країні; навчатися один у іншого, бачити і толерувати іншу культуру, людину, інший спосіб життя.

Водночас цей проєкт є логічним продовженням попередніх міжнародних проєктів Маркуса Нідена, що були присвячені темі толерантності та взаємного визнання між колишніми Східною та Західною Європою (наприклад, «Art from suitcases» project, 2019).

Проєкт Hotel Exile розпочато 15 вересня 2020 року. Перший показ відбувся 23-24 вересня та 2 жовтня у Kulturküche Karlsruhe (Німеччина).

Перша частиною проєкту складається з підготовчих зустрічей, майстер-класів в Києві та Одесі. Наразі визначені учасники перформансів проєкту в Польщі та Німеччині, відбувається низка кастингів в Україні.

Друга частина проєкту відбудеться в Києві у Центрі Курбаса в лютому 2021 року. Впродовж тижня під керівництвом Маркуса Нідена триватиме робітня, де учасники будуть знайомитися, співпрацювати та творити разом. Результатом цієї роботи має стати спільно винайдені перші концепції, форма та наповнення вистави та її презентація.

Третій етап запланований на весну 2021 у Франкфурті та Карлсруе (Німеччина), тут відбудеться подальша робота із залученням місцевої молоді та показ підготовленої раніше вистави.

Проєкт передбачає подання заявок на участь у міжнародних молодіжних театральних фестивалях та показ документального фільму, створеного під час проєкту, на «Independent Film Days 2021» (Карлсруе, Німеччина).

Умови участі у проєкті «Hotel Exile-Stories Of Emigration»:

• готовність працювати з заявленими темами проєкту у певній сфері – танець, література, відео-дизайн, театр, фотографія та інших;
• участь у найближчих майстер-класах-кастингах

(через непередбачувану ситуацію, пов’язану з пандемією COVID-19, ми, на жаль, не можемо заявити точні дати, проте, щоб не пропустити важливої інформації про наступні події проєкту, слідкуйте за оголошеннями у Фейсбук: https://www.facebook.com/hotelexile або на сторінці,https://www.facebook.com/Les.Kurbas.Centre ;

Робоча мова проєкту — англійська.
До участі запрошуються лише повнолітні.

Партнери «Hotel Exile-Stories Of Emigration»:

• Kulturhaus Frankfurt am Main / theater stage «Die Katakombe», Germany (Carola Moritz);
• НЦТМ ім. Леся Курбаса, Київ, Україна (Олександр Чайка);
• Chocolad Dum-Arts Museum (Olexander Kuchar);
• Dom Edyty Stein, Wroclaw (Breslau) Poland (Maria Kromp-Kropiowska).

Проєкт здійснюється за підтримки:

• Kulturhaus Frankfurt organization;
• Goethe Institut;
• Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні;
• DPJW-German-Polish Jugendwerk-Potsdam.

Керівник проєкту, театральний режисер: Маркус Ніден (Markus Nieden, Karlsruhe).
Ко-режисер: Карола Моріц (Carola Moritz, Frankfurt am Main).

В оформленні сторінки використані фото Оленки Галай (© Olenka Galay)