укр / eng / pol

 У Донецькому обласному театрі (м. Маріуполь) відбулася прем’єра спектаклю «Maidan Inferno» за п’єсою Неди Нежданої в постановці Анатолія Левченка до дня пам’яті Небесної Сотні. Після двох сценічних версій у Франції це перша постановка в Україні. П’єса-містерія створена в рамках проекту актуальної драми «Майдан. До і після» Центру Леся Курбаса.
«Реальна хроніка доленосних для всіх нас подій, або класичний сюжет боротьби світла та темряви? Звичайні українці, або відомі мандрівні образи світової культури? Суворий вирок минулому, або спроба рефлексії на важливі теми мовою мистецтва?
Актуальна за змістом, незвична за формою і дуже цікава за жанром п'єса Неди Нежданої це один з перших художніх текстів, присвячених подіям української Революції Гідності. Властиві містерії героїчний сюжет, поєднання високого з буденним, архетипічність персонажів і присутність потойбічних сил, масштабність та видовищність якнайкраще підходять для відтворення духу великих історичних подій. Недарма саме містерія стала тим родючим джерелом, з якого вийшов колись увесь сучасний європейський театр.»
Портал новин Маріуполя про виставу.
У день прем’єри вистави «Майдан Інферно» в театрі Маріуполя відбулася творча зустріч із авторкою Недою Нежданою і мультимедійна презентація видань та сайтів новітньої української драматургії - проектів Центру Курбаса та розповідь про напрямки й тенденції сучасної драми.

1     1     3     4     5