укр / ENG / pol

Ескізна вистава «НЕНАЗВАНА ВІЙНА. Колаж#1»

Про що ця вистава? Про час війни в Україні, по обидва боки фронту і в тилу, під обстрілами і в укритті, у полоні і на волі. Вона про те, що так близько і зрозуміло, бо відбувається тут і зараз, і тому так важливо говорити про наші думки і почуття. Вона не лишає байдужим і додає надію на Перемогу, без варіантів. Адже ця вистава про світло в кінці тунелю… Чому ескізна? Тому що народилася зі сценічних читань п’єс у час війни невипадково: під прицілом і в ритмі сирен та тривог час летить стрімголов, і треба поспішати говорити і творити. Чому колаж? Бо складається з фрагментів різних текстів у полі-драму. Чому «Неназвана війна»? Бо утворилася з однойменної антології, як продовження проєктів драматургічного відділу «На часі» і «ДрамПост». Чому названо #1? Тому що сподіваємось на продовження серії іншими текстами та сценічними просторами.

Цей колаж поєднує фрагменти 5 п’єс з антології «Неназвана війна»:
«Захриплий голос тиші» Олега Миколайчука,
«Подаруй мені смак сонця» Олександра Вітра,
«Переправа через річку Кальміус» Володимира Сердюка,
«Закрите небо» Неди Нежданої,
«Відіграний ящик» Надії Калігор (за участі Анастасії Биструшкіної, Ігоря Диби, Богдана Перетяки).

Режисер - Данило Волох.
У ролях: Ксенія Суботіна, Максим Райхєрт, Анатолій Карпенко, Олена Петренко, Катерина Омельяненко, Юлія Осинська, Данило Волох, студенти КНУКІМ і КНУТКІТ імені І.Карпенка-Карого.Увага! Вистава благодійна: збираємо кошти на лікування нашого колеги Євгена Копйова, керівника постановочної частини, майстра зі світла Центру Курбаса і воїна, пораненого під Бахмутом.


Про проєкт «Неназвана війна. Колаж#1»
Вистава об’єднує епізоди українських п’єс, створених/завершених за цей карколомний рік, який змінив усіх нас і цей світ назавжди. Тексти авторів однойменної антології, різних за віком (від 20+ до 60+), жанром (від епічної драми до фарсу) і стилем (від напів-документальної до містики і абсурду), об’єднує одне: «неназвана війна». Війна, яка йде вже не другий рік, а десятий, але досі не названа: гібридна, велика, повномасштабна… Війна, навіть не названа війною: «конфлікт», «спецоперація», АТО, вторгнення… Але як би її не маскували, це війна, найважча у ХХІ столітті, російсько-українська, але по суті вже світова. Адже це війна цінностей, війна систем. І вона має бути названа, і важливу роль грає культурний фронт, драматургія і театр також зброя в цій війні.

Ця ескізна вистава стала продовженням мистецького арт-тижня «Лютий лютий 2014-2023».

Куратори проєкту Олег Миколайчук, Надія Мірошниченко, Олена Бондарева запрошують театри і мистецькі виші до сценічних читань, ескізів та постановок п’єс «Неназвана війна».

Детальніше про антологію і самі тексти, які є у відкритому доступі на сайті Центру Курбаса: http://kurbas.org.ua/news/nenazvana-viuna/nenazvana-viuna.html

Контактна адреса відділу драматургічних проєктів: DRAMA@I.UA


8