укр / eng / pol

 
19 вересня о 16.00
Вечір пам’яті Ярослава Верещака. Вистава «Третя молитва»
Київського театру Володимира Завальнюка «Перетворення».

Минає рік із того часу, як відійшов у засвіття Ярослав Верещак - драматург, прозаїк, театрознавець, співробітник драматургічного відділу НЦТМ імені Леся Курбаса, голова Гільдії драматургів і заслужений діяч мистецтв України. «Патріарх сучасної української драматургії» - жартома називали його у фаховому колі, адже лишив по собі цілу плеяду учнів. Найкращою даниною пам’яті драматурга – є продовження життя його творів.
У рамках вечора будуть презентовані книги з його п’єсами і прозою та упорядковані ним антології, фото-презентація вистав, спогади колег, а також знакова вистава за його п’єсою

«ТРЕТЯ МОЛИТВА» Київського театру Володимира Завальнюка «ПЕРЕТВОРЕННЯ».

Моносповідь

Режисер - Володимир Завальнюк
Художник - Поліна Омельченко
Актриса - Анна Яремчук

У хвилини самотності і відчаю героїня вистави Світла Панна Світлана воскресає в своїй уяві образи представників трьох поколінь і, спілкуючись з ними, усвідомлює сенс власного життя... Сенс життя……Люди покинули хутір – хто помер, хто поїхав до міста. Стару церковцю замкнули. І дерево неподалік засохло. Та одного зимового дня з сусіднього села прийшов священик, відкрив церкву і почав правити службу. Порожня церква, жодної людини, а він правив. Мало не щодня приходив. А навесні прилетіли лелеки і звили гніздо на сухому дереві. Тоді священик почав виходити під час служби на паперть і, співаючи, здіймав очі до лелечого гнізда…

З глядацьких вражень:
"Ніби лабіринт із павутини, яку не можеш розірвати. Багатошарово, пронизливо і принципово по-жіночому. Делікатно відверто і гостро інтимно”.
“Багато людей в одній моновиставі піднімають питання, про які вже не хочеться думати, але потрібно. Постійно потрібно”.
“Для цієї постановки одного разу замало. напевне, трьох поколінь буде замало, аби дійти в ній до... нехай буде Бога, якого б роду він не був”.
“І засаджувати зону соняхами - це так по-дитячому наївно. Так до безглуздя абсурдно, що напевне це і є істина, бо я не хочу думати, що істина у бронетранспортері”.
“... бо відчуваєш багато смислів, але не всі можеш втримати”.

Така от "Третя молитва".