укр / eng / pol

 Мене звати Андрій Курейчик, я драматург, режисер, сценарист, і, як член  Координаційної ради Білорусі, я прошу всіх небайдужих людей, підтримати це звернення. 

ЗВЕРНЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ ТЕАТРІВ, ПРАЦІВНИКІВ МИСТЕЦТВА, ТВОРЧИХ СПІЛОК

Після виборів президента Білорусі 9 серпня ми спостерігаємо трагічний розвиток подій: в результаті силових дій в Білорусі були арештовані понад 7000 невинних людей на маніфестаціях проти фальсифікацій виборів. Майже всі вони зазнали нелюдського поводження, побиття і тортур, неприпустимих в 21 столітті в Європейській державі. 5 людей загинули. Більше 80 вважаються зниклими безвісти і, ймовірно, теж загинули. Жахливі кадри цих подій облетіли весь світ.
Це спричинило безпрецендентні в історії Білорусі протести і страйки мільйонів громадян. 
У цій ситуації, мистецькі колективи Білорусі: понад 20 театрів, філармонії, музеї, музичні колективи, бібліотеки виступили проти нелюдського насильства і за чесні вибори. Всі вони встали на сторону народу.
Серед них і Національний академічний театр Янки Купали - головний театр країни і його прославлена ​​трупа. Солідарність з народом висловили видатний режисер Микола Пінігін, народні артисти Арнольд Помазан, Зоя Бєлохвостик, які віддали служінню театру десятки років, понад 60 талановитих заслужених акторів і співробітників театру.
  Після цього вони всі були звільнені, у тому числі і директор театру - колишній міністр культури і посол Білорусі у Франції Павло Латушко. Національний театр фактично зруйнований владою. Репертуар знищено. 101 сезон найвідомішого театру Білорусі - скасовано. Починається брутальне переслідування людей мистецтва по всій країні.

  Але білоруська влада шукає злочинців не там. Не Нобелівський лауреат з літератури Світлана Алексієвич фальсифікувала вибори. Не видатний режисер Миколи Пінігін побив до напівсмерті мирних маніфестантів. Не народна артистка Білорусі Зоя Бєлохвостик виносила неправосудні вироки мирним громадянам. Не драматург Андрій Курейчик, захоплював владу незаконними методами, програвши вибори.
Ми вимагаємо зупинити репресії щодо Національного академічного театру Янки Купали та інших культурних інституцій Білорусі. Ми засуджуємо переслідування за політичними мотивами літераторів, режисерів, артистів, художників, композиторів, працівників культури і мистецтва, та й просто всіх незгодних з результатами минулих виборів. Ми підтримуємо мирне вирішення ситуації, що склалася, в тому числі і з залученням Координаційної ради білоруської інтелігенції, і засуджуємо будь-яке застосування насильства або тиску.
Ми висловлюємо солідарність з усіма, хто постраждав від політичних репресій в Білорусі. Україна була і залишається вашим другом, а білоруси - завжди бажані гості на нашій землі. Живе Білорусь!

    Драматург і режисер Андрій Курейчик