укр / ENG / pol

Курбасівці на VIII Конгресі польських жінок «Феміністична Україна: нове геополітичне сестринство» у Брюсселі

В грудні в Брюселі в Європейському парламенті відбулись дебати «ФЕМІНІСТИЧНА Україна», а також засідання VIII Конгресу польських жінок «Феміністична Україна: нове геополітичне сестринство». Це важливі події, які мали значний резонанс у всьому світі завдяки участі у них знаних в світі інтелектуалів, політиків, науковців і митців. Україну на цьому конгресі представляла доктор наук, професор, науковий співробітник Центру Курбаса Олена Бондарева. Її виступи стали важливою сходинкою на шляху України до членства в Європейському Союзі, бо саме наукова та культурна дипломатія дає змогу поставити надважливі питання та спробувати знайти на них відповіді. Виступи в Брюсселі стали продовженням тісної співпраці Центру з міжнародними інституціями, яка попри війну не лише не припинилась, а навпаки активізувалась, вивівши її на якісно новий рівень.

Олена Бондарева виступила в експертній дискусії «Україна на шляху деколоніальних змін: література, культура» та під час дебатів "The feminist Ukraine", які відкрили своїми виступами на підтримку українського народу чотири віце-президенти Європейського парламенту та віце-прем'єрка України Ольга Стефанишина. Організаторками Міжнародного конгресу стали наші дорогі колеги і великі друзі України Агата Арашкевич (Бельгія) та Аґнєшка Матусяк (Польща). На ньому виступали українські жінки – вчені, письменниці, журналістки, волонтерки, акторки, режисерки, громадські діячки, аби в Європі чули тих, хто сьогодні не може говорити, хто боронить країну на фронті, сидить без світла і зв’язку, перебуває в окупації або у полоні. Адже нам дуже потрібна підтримка європейських інституцій для притягнення росіян, у тому числі вищого керівництва країни- агресорки, до відповідальності за воєнні злочини та стягнення репарацій.

Також у рамках конгресу відбулося сценічне читання за п’єсою Неди Нежданої “Кицька на спогад про темінь” (переклад Аґнєшки Матусяк, акторка та режисерка Алісія Коханська). Ця п’єса, написана за мотивами документальної історії української біженки з Донбасу, волонтерки, яка була в рашистській катівні у полоні, вперше була надрукована в антології «Майдан. До і після» (проект НЦТМ імені Леся Курбаса спільно з видавництвом «Світ знань») і розміщена у відкритому доступі в бібліотеці на сайті Центру Курбаса.

Такий конгрес – це потужна платформа європейського сестринства у складні для України часи, яка дозволила українкам говорити, свідчити, дякувати за підтримку, нести правду про агресію росіян і про український опір.

5     3     1    

2     4