укр / ENG / pol

Центр ім. Вс. Мейерхольда (Москва) та
Школа-студія ім. Вл. Немировича-Данченко при МХАТ ім. А.Чехова
спільно з Центром ім. Вс. Мейерхольда (Херсон)
вшановуючи пам’ять Майстра – Всеволода Емільєвича Мейерхольда
представляють вистави випускників режисерської магістратури 2010 року

«Падіння» А. Камю
моновистава Василя Шемякінського
(Москва, Росія)
режисер Томас Яшинскас ( Клайпеда, Литва)

У 1956 році Альбер Камю пише іронічну повість «Падіння» («La Chute»). Суддя Жан Баптист Кламанс зізнається в своїх злочинах проти моралі. Звертаючись до теми провини та каяття, Камю широко користується в «Падінні» християнською символікою.
«Падіння» - це монолог-сповідь респектабельного адвоката, в стадії глибокої кризи особистості. Ліричний герой занурюється в стан рефлексії, відмовляючись від звичайного способу життя и береться до нової ролі «судді на каятті». «Хто виконує закон, той не боїться суду, бо буде визнаний вірним волі закону. Та найбільша мука для людини – піддатися суду беззаконників». Сарт писав, що «Пекло – це інші». Камю в «Падінні» довів зворотне: пекло – це кожен з нас.
У 2010 році молодий режисер Томас Яшинскас створює на сцені Центру ім. Вс. Мейерхольда моновиставу «Падіння», яка йде у формі філософського діалогу героя з кожним з глядачів, щодо ілюзій та ступеню морального падіння кожного. Вистава перетворюється в суд. Інтимний театр – де публіка не тільки ціль, а й інтегральна частина всієї історії.

Виконується йде російською мовою.

 

1     2    

3     4     5